Rriten rastet me COVID 19, 44 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Rriten rastet me COVID 19, 44 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orë

44 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndëtësisë njofton se janë kryer 914 testime dhe se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki: 20 qytetarë në Tiranë, 4 në Fier, 3 në Lushnje, Elbasan, 2 në Shkodër, Durrës, Himarë, Përmet, Tepelenë, 1 në Patos, Sarandë, Skrapar, Gramsh.

Ndërkohë, janë 209 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Janë shëruar 93 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,710 që nga fillimi i epidemisë.

 • Statistika (10 Maj 2022)
 • Raste të reja ditore 44
 • Të shëruar në 24 orë 93
 • Të shtruar në spitale 8
 • Humbje jete në 24 orë 0
 • Testime ditore 914
 • Testime totale 1,814,203
 • Raste pozitive 275,416
 • Raste të shëruara 271,710
 • Raste Aktive 209
 • Humbje jete 3,497
 • Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
 • Tiranë 116
 • Fier 27
 • Vlorë 19
 • Shkodër 10
 • Lezhë 8
 • Elbasan 8
 • Korçë 6
 • Gjirokastër 6
 • Durrës 4
 • Berat 3
 • Kukës 2

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Moska: Ndaluam Ukrainën të zbarkonte trupat pranë Khersonit

Moska: Ndaluam Ukrainën të zbarkonte trupat pranë Khersonit