Rritet interesi për Armando Brojën, tre klube evropiane pas sulmuesit kuqezi

Rritet interesi për Armando Brojën, tre klube evropiane pas sulmuesit kuqezi

Armando Broja

Sulmuesi i Chelseat, Armando Broja ka interes nga shumë klube në Evropë, duke përfshirë skuadrën franceze Monaco. Sulmuesi shqiptar është në dispozicion për shitje këtë verë dhe është gati të hedhë hapin e radhës në karrierë, njofton BBC.

Këtë vit Broja (22 vjeç) pati një huazim të pasuksesshëm në Fulham, i cili pagoi një tarifë prej 5 milionë eurosh. Fulham nuk është i interesuarta bëjë të përhershëm huazimin pas një ecurie të shkëlqyer të sezonit për Rodrigo Muniz, por Milan dhe Wolves mund t'i bashkohen Monacos në garën për nënshkrimin e Brojës.

Kështu, tre klube në Evropë janë të gatshëm për të paguar një shumë të majme, me Blutë që kërkojnë 25-30 milionë euro për ta lënë të lirë djaloshin e Kombëtares. Më herët edhe Dortmund kishte shprehur interes për Brojën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Shërbimi Sekret rrit masat e sigurisë pas sulmit ndaj Trumpit

Shërbimi Sekret rrit masat e sigurisë pas sulmit ndaj Trumpit