Rritja e rasteve të COVID-19, Ministria e Shëndetësisë: Spitalit 'Nënë Tereza' i shtohen 265 monitorë të rinj për reanimacionet

Në një kohë kur rastet e reja dhe numri i vdekjeve vijon të jetë i lartë në javët e fundit Ministria e Shëndetësisë pretendon se po merr masat për COVID-19. Si rrjedhojë sot është njoftuar se është fuqizuar qendra spitalore universitare 'Nënë Tereza' me 365 monitorë të rinj për reaminacionet, që ndihmojnë për terepitë intensive.

"QENDRA SPITALORE UNIVERSITARE “NËNË TEREZA” TIRANE – Vijon fuqizimi i njësive të terapisë intensive, me 265 monitorë të rinj për reanimacionet. Forcojmë kapacitetet spitalore për përballimin e COVID-19,"-njofton Ministria e Shëndetësisë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hiqen koalicionet parazgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Durrës, i moshuari gjendet i pajetë në breg të detit, dyshimet e para