Rrumbullaku në terren, inspekton masat e sigurisë për samitin e liderëve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

 

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka inspektuar në terren masat e ndërmarra në kuadër të mbarëvajtjes së samtitit të përbashkët mes liderëve të BE-së dhe atyre të Ballkanit Perëndimor.

Siç është bërë e ditur ditë më parë, rreth 1500 forca policie do të jenë në terren për të garantuar sigurinë, duke nisur nga bllokimi i akseve kryesore të kryeqytetit.


Lajmi kryesor:

Samiti i BE/ Tirana e ‘blinduar’, ja rrugët e bllokuara deri në orën 18:00! Pezullohet qarkullimi i urbanëve (HARTA)


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Gjermania e paralizuar këtë të hënë, greva e sindikatave ‘pushton’ gjithë vendin! Shkak inflacioni i lartë dhe pasojat e pandemisë

Gjermania e paralizuar këtë të hënë, greva e sindikatave ‘pushton’ gjithë vendin! Shkak inflacioni i lartë dhe pasojat e pandemisë