Ruçi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Devoles: Shqipëria humbi një artist universal

Ruçi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Devoles: Shqipëria humbi një artist universal

Gramoz Ruci

1604828229_autogramosruci1507364828.jpg

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi,  ka reaguar sot me një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit Koço Devole.

“Koço Devole ishte një artist universal dhe me krijimtari të gjatë: aktor, regjizor, prezantues spektaklesh, skenarist dhe karrikaturist. Në të gjitha gjinitë e artit që krijoi, ai i mbeti besnik  humorit. Nëpërmjet humorit të tij origjinal, fshikulloi të keqen dhe negativitetet e shoqërisë. Koço do të mbahet mend gjatë për kontributet e tij për të lartësuar të mirën mbi të keqen, të bukurën mbi të shëmtuarën, gëzimin mbi mërzinë.”, shkruan nëmesazhin e tij të ngushëllimit Ruçi,


Lajmi kryesor:

Prej 1 jave në intubim pasi u infektua me Covid, sëmundja e rëndë i merr jetën ikonës së humorit shqiptar Koço Devole! Rama: U prehsh në paqe


  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?