Rudina Hajdari dhe Gjoni drekë me zyrtarin e lartë amerikan: Kemi mbështetjen e plotë të SHBA

Rudina Hajdari dhe Gjoni drekë me zyrtarin e lartë amerikan: Kemi mbështetjen e plotë të SHBA


Kryetarja e grupit demokrat në parlament Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni kanë zhvilluar një drekë pune me Drejtorin për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik, që ndodhet për vizitë në Tiranë. Rudina Hajdari ka zbuluar edhe cfarë është diskutuar në takim.

Së bashku me Ralf Gjonin patëm një takim dreke me drejtorin e ri për Ballkanin Perëndimor David Kostelancik, nga Departamenti i Shtetit për të diskutuar reformën zgjedhore. Të lumtur që patëm mbështetjen e tyre të plotë”, shkruan Hajdari në Twitter. Zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit është takuar sot me krerët e politikës shqiptare.


Lajmi kryesor:

Kriza politike/ Zyrtari i DASH takon Ramën, Bashën e Kryemadhin, LSI: Nevojë kritike për hapjen e negociatave


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Nuk respektuan rregullat e qarkullimit, 13 shoferë në pranga, më shumë se 13 mijë gjoba

Nuk respektuan rregullat e qarkullimit, 13 shoferë në pranga, më shumë se 13 mijë gjoba