POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

"Ruleta e penalltive" lë jashtë Interin nga kupa Italiane

pamje gjatë ndeshjes mes Laziot dhe Interit

Ëndrra e Interit për të fituar kupën e Italisë janë ndërprerë mbrëmjenn e sotme pas humbjes ndaj Lazios.

Koha e rregullt 90 minutëshe përfundoi me rrjeta të paprekura, të dyja skuadrat patën shumë raste të mira për të shënuar. Lacio ishte e para që gjeti portën kundërshtare duke shënuar me anë te Imobile në minutën 108.  

Lexo edhe:

Në minutën 120 Zikaltërit do të barazonin shifrat me anë të një 11 metërsh-i i realizar mjeshtërisht nga Mauro Icardi.

Pas përfundimit të kohës së rregullt dhe asaj shtesë, e gjithë ndeshja bie në dorën e fatit ku ruleta e penalltive përcakton fituesin e ndeshjes.

Ishte “guardiani” kuq e zi ai që dha firmën e fundit për fatin e ndeshjes, super  forma e Strakoshës bënë të mundur që ai të presë dy gjuajte nga skuadra e Interit. Ai priti penalltinë e dytë të realizuar nga Lautro Martinez, dhe penalltinë e Raxha Naigolan e cila ishte e fundit për Interin.

Interi mbylli ëndrrat e tij për kupën e Italisë por nga ana tjetër mesa duket Lazio më e vendosur se kurr po bëhet që javën tjtër të përballet me skuadrën tjetër Milaneze, Milan-in.

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento