Rusët sulmojnë 4 komunitete në rajonin e Sumy

Rusët sulmojnë 4 komunitete në rajonin e Sumy

1679386872_lufte.JPG

Trupat ruse bombarduan katër komunitete në Sumy Oblast (Novoslobidske, Bilopillia, Velyka Pysarivka dhe Hlukhiv). Kjo është raportuar nga Kyiv Independent duke cituar administratën rajonale të rajonit Sumy. Nuk raportohet për viktima apo dëme. Sumy, i cili kufizohet me Rusinë në verilindje, është bombarduar çdo ditë nga rusët që kur ushtria ukrainase e çliroi atë në prill 2022.


Lajmi kryesor:

Biden: Kina nuk ka dërguar armë në Rusi! Mister helmimi i kundërshtares së Putin! Ministri ukrainas ngre alarmin për centralin bërthamor të Zaporizhzhia-s


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

‘Marrëdhëniet e shokut Halim Xhelo, me babën e tij, armik e agjent i imperializmit janë…’!/ Letrat nga Dukati për Kadri Hazbiun

‘Marrëdhëniet e shokut Halim Xhelo, me babën e tij, armik e agjent i imperializmit janë…’!/ Letrat nga Dukati për Kadri Hazbiun