Rusi/ 23-vjeçarja me 11 fëmijë: Dua një familje edhe më të madhe!

Christina Ozturk dhe 11 fëmijët e saj

Imagjinoni të mos keni 1 por 11 fëmijë të cilët kërkojnë vëmendjen tuaj pa pushim!

Kjo është jeta e Christina Ozturk, gruas 23-vjecare me origjinë ruse e cila nuk do të ishte më e lumtur. Ajo i dashuron fëmijët dhe po planifikon të ketë një familje edh më të madhe.

E reja është intervistuar nga “Bright Side” ku foli për jetën e saj dhe vogëlushët.

Christina ishte vetëm 17 vjeç kur ajo ka lindur fëmijën e saj të parë, Victorian. Fillimisht ajo ishte një nënë e vetme por më pas është takuar me dashurinë e saj me shikim të parë, teksa ishte me pushime dhe u martua.

Shumica e fëmijëve të Christinës janë në një moshë dhe kanë lindur në të njëjtën kohë. Pasi një gjë e tillë është e pamundur ajo dhe burri i saj kanë vendosur të zmadhojnë familjen e tyre me nëna surrogate.

Edhe përse ajo nuk i ka lindur të 11 fëmijët vetë, ajo përsëri mbetet nëna e tyre biologjike.

Çifti dëshiron që të ketë më shumë fëmijë por ende nuk kanë vendosur sa.

Partneri i saj milioner 56-vjeçar është një “super” baba i cili i siguron nevojat të gjithë familjes.

Për ta ndihmuar Christinën të kujdeset për fëmijët në mënyrën më të mirë, ata kanë dado dhe disa ndihmëse.

Christina na tregon se ajo dhe burri i saj kanë ndarë përgjegjësitë midis tyre. Ai kujdeset për punën dhe ajo kujdeset për fëmijët. Ata shkojnë për shëtitje, luajnë dhe shikojnë filma rregullisht me fëmijët. 

Ata kanë rezervuar fundjavat për një kohë familjare cilësore dhe pavarësisht nga dita, ata sigurohen që të hanë vaktet e tyre së bashku.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Arkeologu: Që nga viti 1981 në muze, s’ka lëviz asgjë. Ndërsa te Mozaiku i Tiranës gërmimi duhet bërë i plotë