Ukraina sulmon me 2 dronë një ndër rafineritë më të mëdha të naftës në Rusi

Ukraina sulmon me 2 dronë një ndër rafineritë më të mëdha të naftës në Rusi

Ukraina ka goditur rafinerinë më të madhe të naftës në jug të Rusisë me dy dronë, këtë të shtunë, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Autoritetet ruse kanë deklaruar se kanë arritur të shuajnë në kohë zjarrin në rafinerinë e naftës në Volgodrad.

Ushtria ukrainase ka targetuar edhe më parë objekte në naftës ruse.

Prodhuesi i naftës Lukoil, i cili e ka në pronësi këtë rafineri, ka njoftuar se falë ndërhyrjes së shpejtë të autoriteteve, rafineria i është kthyer punës normalisht.

Sipas Reuters, Forcat e Sigurisë së Ukrainës e goditën objektin parësor të përpunimit, pa të cilin rafineria mund të humbë kapacitete të rëndësishme prodhuese.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fatmir Mersepe Çafai: 04/02/2024 21:00

    Ore po si se mbaruan ktë teatër të pështir që po organizojn me lojrat e Putin kriminelit. Po kur kan gjet budallenj le ta vazhdoin teatrin e le ti mashtroin njerzit që paguajn rënd për ktë teatër të pështir. Paguajn te karburanti e në të gjith gjërat e tjera me të pa drejt.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale