Rusia bombardon Zaporizhzhia

Rusia bombardon Zaporizhzhia

1670311839_zapo.PNG

Rusia gjatë natës ka sulmuar rrethet e periferisë së qytetit të Zaporizhzhia, deklaroi guvernatori Oleksandr Starukh të cituar nga Kyiv Independent. 

Bombardimet kanë dëmtuar infrastrukturën dhe ndërtesat e banimit, por nuk raportohet për viktima, raportojnë mediat e huaja.

Një nga raketat goditi veçanërisht komunitetin Stepne.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

VIDEO /Kaos në Kuvendin e Serbisë, deputetët pëplasen fizikisht, opozita mesazh Vuçiç: Nuk heqim dorë nga Kosova

VIDEO /Kaos në Kuvendin e Serbisë, deputetët pëplasen fizikisht, opozita mesazh Vuçiç: Nuk heqim dorë nga Kosova