Rusia e dobët për Belgjikën! Lukaku shkëlqen me 'dopietë', dedikim për Eriksenin

Belgjika, që është cilësuar si një nga pretendentet për fitimin e Europianit 2020, e ka nisur me fitore të pastër aventurën e saj. Belgët e drejtuar nga Roberto Martinez ka fituar pastër 3-0 kundër Rusisë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Gazprom të Petersburgut.

Për të parë golin e parë të ndeshjes u deshën vetëm 10 minuta lojë, pasi Lukaku shfrytëzoi siç duhej një top të larguar jo mirë në zonë. Goli i realizuar ishte dedikim për Eriksen, shokun e skuadrës te Inter, që luftoi me jetën në ndeshjen Danimarkë-Finlandë.

Në pjesën e parë Menuier do t’i jepte goditjen e dytë Rusisë, e cila bëri pak për t’i prishur punë Belgjikës në këtë ndeshje.

Në fraksionin e dytë të lojës Lukaku gjeti golin e dytë personal dhe të tretin për Belgjikën, duke vulosur edhe shifrat përfundimtare të takimit.

Pas ndeshjeve të para Belgjika kryeson grupin B me 3 pikë, po aq sa Finlanda që mposhti Danimarkën.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord