Rusia godet ISIS-in nga Mesdheu

Për herë të parë që prej nisjes së sulmeve ajrore në territorin e Sirisë ndaj militantëve të Shtetit Islamik, Rusia ka kryer sulme me raketa të nisura nga një nëndetëse në detin Mesdhe.Lajmi është bërë i ditur nga ministri rus i Mbrojtës, Sergei Shoigu, i cili tha se sulmet me raketa nga nëndetësja janë kryer në dy pozicione të militantëve në Raqqa.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Njëra bëhet tani dhe tjetra në buxhetin e vitit të ardhshëm