Rusia kërkon arrestimin e zëvendëskryeministres ukrainase

Rusia kërkon arrestimin e zëvendëskryeministres ukrainase

1670331195_uhewr.PNG

Shërbimet ruse të sigurisë i kanë kërkuar gjykatës Lefortovo në Moskë që të urdhërojë arrestimin në mungesë të ministres ukrainase të riintegrimit territorial të territoreve të pushtuara përkohësisht, Irina Vereshchuk, zëvendëskryeministren dhe zëvendësministren e Jashtme ukrainase Emine Dzhaparova.

Kështu ka deklaruar zyra e shtypit të gjykatës, të marrë nga Tass, sipas të cilit dy zyrtarët e lartë akuzoheshin për shkelje të integritetit territorial rus, raportojnë mediat e huaja.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kaosi me sistemet e IT në botë/ Ekspertja në 'Studio Live': Nuk kemi të bëjmë me sulm kibernetik! Kompania 'Crowd Strike' po bën një update

Kaosi me sistemet e IT në botë/ Ekspertja në 'Studio Live': Nuk kemi të bëjmë me sulm kibernetik! Kompania 'Crowd Strike' po bën një update