Rusia shpall armëpushim të ri të përkohshëm nga nesër në mëngjes për të lejuar korridoret humanitare

Rusia shpall armëpushim të ri të përkohshëm nga nesër në mëngjes për të lejuar korridoret humanitare

Rusia ka shpallur një armëpushim të ri të përkohshëm duke filluar nga ora 10 e mëngjesit me orën lokale për të lejuar korridoret humanitare. Kjo është bërë e ditur nga Ministria ruse e Mbrojtjes ruse, e cituar nga TASS. Vetë ministria përmend korridoret humanitare nga Kievi, Chernihiv, Sumy, Kharkiv dhe Mariupol.


Lajmi kryesor:

SHBA dhe Britania, embargo naftës ruse! Moska kërcënon të ndërpresë furnizimin me gaz për Europën! Polonia ofron avionët e saj luftarakë për të ndihmuar Ukrainën!


  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

PD me një tjetër kandidat për zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për Bashkinë Dimal

PD me një tjetër kandidat për zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për Bashkinë Dimal