S’ka më ftohtë për këmbët tuaja

S’ka më ftohtë për këmbët tuaja
Përkushtimi i studimit Francez ka zgjidhur një nga problemet më të mëdha të njerëzimit në muajt e dimrit të acartë.

Një teknologji e quajtur “Digitsole” vendoset brenda tek këpuca ose poshtë këmbës dhe mban këmbën ngrohtë sipas temperaturës së dëshiruar.

digitsole

Ajo mund të komandohet nga aplikacioni i aparatit celular të tipit Android ose Ios.  

Ajo lidhet me Smartfonin me Bluetooth dhe karikohet nëpërmjet një USB-je.

Digitsole mat edhe kaloritë që harxhohen ndërsa ecën, si edhe hapat që ecën me të.

digit

Kjo teknologji kushton 99$.

Numrat e disponueshëm sipas numrit të këmbës janë 36 deri në 46.

Ndërsa temperatura maksimale është 4o gradë.
Redaksia Online
(g.m/shqiptarja.com)
 

 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë