Sa të rëndësishme janë gjumi
​dhe ushtrimet në jetën tonë

Sa të rëndësishme janë gjumi<br />​dhe ushtrimet në jetën tonë<br>
Për shkak të angazhimeve të shumta që njerëzit kanë ditët e sotme e kanë të vështirë të gjejnë pak kohë për ushtrime fizike.

Sipas mjekëve është shumëe rëndësishme që të flemë 8 orë në ditë në pesë ditët e javës, por kështu në humbasim kohë për të bërë ushtrime fizike.

Mjekët thonë se dy janë faktorët kyç për një jetë të shëndetshme ato janë gjumi edhe ushtrimet fizike.

Prandaj është mirë të flini 6 ose 7 orë që më pas të keni kohë edhe për ushtrime fizike.

Gjumi është shumë i rëndësishëm pasi mungesa e tij dobëson sistemin imunitar, duke bërë kështu që njerëzit të sëmurën më shumë, ndikon në shtimin e peshës, sëmundjet kardiovaskulare, diabet dhe problem të tjera shëndetësore.syrinet

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Putin beson se Perëndimi ka kaluar çdo vijë të kuqe: Ata janë nxitësit e konfliktit, po shpërndajnë më shumë municion për Ukrainën

Putin beson se Perëndimi ka kaluar çdo vijë të kuqe: Ata janë nxitësit e konfliktit, po shpërndajnë më shumë municion për Ukrainën