Sa vjeç jeni?Microsoft Tool supozon
moshën tuaj përmes një aplikacioni

Sa vjeç jeni?Microsoft Tool supozon<br />moshën tuaj përmes një aplikacioni
Sa vjeç jeni? Ju e dini. Microsoft (ndoshta) e di, bazuar në informacionin që ju i keni dhënë kompanisë gjatë viteve tuaja të përdorimit të kompjuterit si edhe përdorimin e web faqeve.
 
Por le të luajmë një lojë. Microsoft ka krijuar një fytyrë-njohës demo për të treguar se sa e mirë është kompania në supozimin e moshës tuaj bazuar në një foto.

"Është një API vërtet interesant që ju lejon të paraqisni fotografi, zbulon fytyrën në të, dhe na jep një vlerësim të moshës dhe gjinisë," ka thënë zv. presidenti i korporatës Joseph Sirosh në konferencën e Microsoft's Build sot.

Ai është i saktë, ju mund të paraqisni fotografi dhe të merrni një vlerësim të moshës dhe gjinisë tuaj. Thjesht nuk mund të jetë e saktë. Në fakt, është më tepër se larg nga e sakta, dhe kjo është një formë argëtimi. Microsoft's how-old.net tashmë është kthyer në një shaka në rrjetet sociale.

Sipas kompanisë, rreth 35,000 përdorues kanë përdorur aplikacionin e supozimit të moshës vetëm pak orë pas promovimit nga Microsoft. Ne dyshojmë se numri është tepër i lartë, sa më i lartë sot—dhe ka gjasa të bjerë po aq shpejt, sapo risia e supozimit të moshës së Microsoft të bjerë.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ