Safet Gjici: Do ta fitojmë bashkinë e Kukësit

Emri i tij nuk është i konfirmuar, por Safet Gjici thotë se nëse do i ofrohej si detyrë ai do të kandidonte në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, për të fituar bashkinë e Kukësit.

"Nëse Partia Socialiste do mendojë të na zgjedhë në për kandidat për bashkinë Kukës patjetër, që po, do e pranoja", tha Gjici i pyetur nga gazetarja e Report Tv, Esiona Konomi, teksa ju bashkua punimeve të kongresit të Partisë Socialiste, në Pallatin e Kongreseve.

Kryeminsitri Edi Rama e ka kërkuar me çdo kusht fitoren në Bashkinë e Kukësit, dhe për Gjicin puna e bërë nga qeveria në këtë qark, është një garanci e fortë për fitore.

"Ne do ta fitojmë bashkinë e Kukësit se kemi kaq kohë që punojmë në bashkinë e kukësit. Me gjithë këto investime që po bën rama në kukës, besoj që bashkia e kukësit do të fitohet", u shpreh Gjici. Safet Gjici hyri në politikë pas një angazhimi të gjatë në fushën e biznesit. U emërua Prefekt i Qarkut Kukës më 27 Mars 2014.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar