Salianji mbi rastin e ngacmimit seksual nga polici: U rikthye në punë nga Rilindja, policia fsheu ngjarjen

Ervin Salianji

Një ditë pas publikimit të rastit të ngacmimit seksual ndaj një të miture nga një polic në zonën e Malësisë së Madhe, ka reaguar edhe deputeti demokrat Ervin Salianji. Ai ka deklaruar se efektivi i policisë i cili u përfshi në këtë skandal ishte larguar më herët ngë policia e shtetit për tentativa përdhunimi dhe u rikthye në punë nga Rilindja për shkak se ishte angazhuar si komisioner gjatë zgjedhjeve. Salianji tha se policia ka fshehur rastet e denoncimeve të mëhershme lidhur me policin e arrestuar ditën e djeshme.

Deklarata e plotë e Salianjit:

Efektivi B.B ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi.
Ate e riktheu vetem angazhimi i tij për Rilindjen si komisioner dhe aktivist gjate zgjedhjeve dhe e bëri polic të Republikës duke i dhënë mundesi të abuzonte me tej, tashmë me të miturën 15 vjecare, e te vazhdonte të kërcenonte dhjetra gra të tjera!
Shumë prej tyre e kanë denoncuar ne komisaritat, por policia i ka shperfillur dhe nuk ka marre asnjë here denoncimet e tyre. Pavarësisht se mostra i regjistronte madje edhe me video per ti shantazhuar apo per nevoja denigruese te tij. Sot ekzistojne prova dhe video qe viktimat i denonconin ne polici, këto video i disponon policia e shtetit! 
Disa prova dhe video më kane ardhur ne inbox nga punoniës policie dhe janë neveritëse po aq sa mosreagimi i shtetit në raste të tilla. Kam vendosur te mos i publikoj videot sepse vetem i shtojne shemti videos qe tashme eshte publike. Por policia dhe organet ligjzbatuese qe i kane, duhet ti denojne me ashpersine me te madhe ligjore përgjegjësit e mosveprimit po aq sa vetë dhunuesin!Fotoja e postuar nga Ervin Salianji

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?

Komento

Komente

 • Vranishjoti: 12/02/2019 18:02

  Booo ca surrat te pjerdhur ka ky Salianji

  Përgjigju
 • Fahriu: 12/02/2019 14:16

  Pusho o bir se do merzitet GRIDA SE AJO DO PLEQ TI JE TANI LIMON I SHTRUDHUR

  Përgjigju
 • ahhaahaaa: 12/02/2019 13:37

  Vetem ti nuk ke goje te flasesh gjithe fizionomia jote me thote qe ti je nje maniak dhe kete se luan topi. b.qire

  Përgjigju