VIDEO/ Salianji publikon fjalën e Ramës gjatë vitit 2013: Dikur fajësonte qeverinë, sot thotë se s’ka qeveri që ndalon largimin e shqiptarëve

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka postuar sot në facebook-un e tij një video të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit shfaqet në një fjalim të vitit 2013 dhe flet për largimet masive të shqiptarëve nga vendi.

Salianji shkruan se ndërkohë që kur ishte në opozitë, Rama fajësonte qeverinë për largimet masive të shqiptarëve, tashmë thoshte se asnjë qeveri nuk i ndalonte dot qytetarët të largoheshin.

“Dje në opozitë Rama mbante përgjegjëse qeverinë, tani nga Kamza thotë që ska qeveri që i mban dot shqiptarët të largohen.  E verteta është që qeveria e tij po i largon qytetarët, po ju pamundëson jetesën në Shqipëri.  Duhet përzënë Rama që të rrinë qytetarët!”- shkruan Salianji.

Më herët gjatë ditës së sotme, kryeministri, Edi Rama në një takim me të rinjtë e Kamzës tha se largimi i shqiptarëve nuk ishte faj i qeverisë duke deklaruar se asnjë politikan mund t’u mbyllte qytetarëve portat.

 

 

B.V/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ana: 12/11/2022 18:48

  akoma nuk po e vuan denimin ky fshatari ? Do e kishte mbaruar tani.

  Përgjigju
 • genti: 11/11/2022 20:57

  po ku mbajnë pergjegjesi piktori ,doktori ,lul turisti dhe shtangisti per ato qe thone ......

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses

Prezantohet raporti për Shqipërinë në fushën e energjisë në Veprimtarinë Prodhuese, Lorkowski: Ankandi i energjisë së rinovueshme, me sukses