Samiti i NATO-s, Osmani takohet me Ramën në Uashington: Kosova aspiron të bëhet pjesë e aleancës

Samiti i NATO-s, Osmani takohet me Ramën në Uashington: Kosova aspiron të bëhet pjesë e aleancës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Edi Rama

Kosova aspiron që t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare e NATO.

Këtë e ka bërë me dije, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e cila është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama, në Washington.

 Osmani ka publikuar në 'Facebok' një foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, një takim që bëhet në kuadër të samitit të NATO-s.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”, shkruan ajo.

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Finalja e madhe e Euro 2024, dhjetë faktet që duhet të dini për ndeshjen Spanjë - Angli

Finalja e madhe e Euro 2024, dhjetë faktet që duhet të dini për ndeshjen Spanjë - Angli