Samiti në Moskë, mediat: Xi Jinping do të telefonojë Zelensky pasi të flasë me Putinin

Samiti në Moskë, mediat: Xi Jinping do të telefonojë Zelensky pasi të flasë me Putinin

1679305695_hghg.JPG

Presidenti kinez Xi Jinping mund të telefonojë homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelensky pas bisedimeve në Moskë me kreun e Kremlinit, Vladimir Putin. E shkruan Financial Times duke cituar burime të mirëinformuara sipas të cilave "lideri kinez ka të ngjarë të telefonojë presidentin ukrainas". Dhe "Zelensky pa dyshim do t'i përgjigjet kësaj thirrjeje," vazhdon burimi, duke vënë në dukje se "Xi ka ndikim të madh mbi Putinin". “Pas një udhëtimi në Moskë, Xi mund të telefonojë Zelenskyn”, shkroi gazeta, duke cituar një burim në kushte anonimiteti.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping përfundon pas 4 orësh bisedimet me Putin në Moskë! Presidenti rus: Ne e shikojmë me interes propozimin e Pekinit për zgjidhjen e krizës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Pa doreza, Klea Huta zbulon kush hodhi më shumë para në dasmën e tyre

Pa doreza, Klea Huta zbulon kush hodhi më shumë para në dasmën e tyre