Ministri Lleshaj thirrje të rëndësishme për qytetarët

TIRANE - Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, në një postim në rrjetet sociale i bën thirrje qytetarëve të nxitojnë që të marrin kartat e reja të identitetit brenda muajit dhjetor, Bëhet fjalë për kartat që kanë kaluar afati 10-vjeçar të vlefshmërisë në fillim të vitit 2019, dhe që ministria e shtyu afatin deri në fund të vitit.

"2019-a është një vit rekord për shtimin dhe përmirësimin e kushteve për pajisjen me pasaportë dhe letër njoftimi. 

Por, përsëri mbetet shqetësim vonesa e shumë qytetarëve për të aplikuar. 

Që të shmanget stresi në fund të dhjetorit, kur dokumentet e vjetër skadojnë dhe zhgënjimi i janarit, kur shumë shërbime nuk mund të jepen pa dokumentet e identitetit, sot kërkohet që qytetarët të NXITOJNË për të aplikuar në zyrat përkatëse", shkruan Lleshaj.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pas miratimit të Reformës Zgjedhore do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Komento

Komente

 • Kafsha: 13/11/2019 19:22

  Nqse nuk ridizenjohen me të tjerë standarte dizenjimi dhe cilësie, NUK MAR as id dhe as passaporte. Pasaportes që kam i eshte fshire shqiponja në kopertine si dhe shkronjat. Id eshte gjithashtu nje mysybet në dizajn!

  Përgjigju
  • Zezaku: 13/11/2019 22:31

   Nuk thua shyqyr qe i eshte fshire?!

  • Shqipo: 13/11/2019 22:21

   Ke te drejte, ID eshte skandal ne dizajn.

 • Servet Blloshmi: 13/11/2019 17:58

  Banoj ne Durres por gjendjen civile e kam ne Librazhd mund te aplikoj per karten ne Durres

  Përgjigju
  • ari: 13/11/2019 20:19

   ndrysho gjendjen civile