Sanitarja e shkollës me COVID-19, shfaqin shenja 10 mësues në Kolonjë, vetëkarantinohen deri në pritje të tamponit (VIDEO)

10 mësues të një shkollë në bashkinë Kolonjë janë vetëkarantinuar në banesën e tyre pasi dyshohet se mund të jenë prekur nga COVID-19. Mësuesit janë në pritje të rezultatit të tamponit.

Në bashkinë e Kolonjës, dyshohet se 10 mësues të infektuar me COVID-19.  Mësuesit kanë pasur kontakt me sanitaren e shkollës, e cila rezultoi pozitive me COVID-19 një javë më parë.

Mësuesit kanë shfaqur simptoma të OLCVID dhe për këtë janë vetizoluar deri në pritje të përgjigjes së tamponit.

Mësuesit janë pjesë të një shkolle, e cila ka një staf pedagogjik prej 39 mësues dhe aktualisht 10 mësuesit ende nuk e kanë zëvendësuar, duke bërë që nxënësit të zhvillojnë mësim të reduktuar me të tjerë mësues të kësaj shkolle.

"Ne jemi shumë të shqetësuar sepse kemi dhe familjarë. Po bëjmë vetëm 30 minuta mësim. Mësuesve që janë të prekur nuk bëjmë mësim me to" - thotë një nxënëse.


Lajmi kryesor:

Sot 152 raste të reja, 2 humbje jete me COVID-19! Preken 3 gjyqtarët e vetëm të Kurbinit, gjykata e hapur vetëm për rastet urgjente


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

"Mos mu afroni se ju hodha në erë", 71-vjeçari kërcënoi forcat RENEA! Trupi i tij ende në banesë