Sapo u shkarkua/ Veprimi i parë i Besnik Muçit që nuk e njeh vendimin e vettingut (VIDEO)

Pas shkarkimit nga detyra, Besnik Muçi deklaroi se nuk do ta njohë vendimin dhe se do të vijojë që të qëndrojë në detyrën e gjyqtarit të Kushtetueses. Hapi i parë në mos njohjen e vendimit ishte largimi pas vendimit të Kolegjit po me makinën e Gjykatës Kushtetuese. Pritet për t'u parë se cfarë do të ndodhë tashmë, që një anëtar i Kushtetueses do të qëndrojë në detyrë pavarësisht se u shkarkua.

1574335101_makinabesnikmucit001.jpg

Makina e gjykates Kushtetuese me te cilen u largua Besnik Muçi


Lajmi kryesor:

Vettingu shkarkon në apel të zgjedhurin e Metës/ Besnik Muçi: S'e njoh vendimin, nuk iki nga Kushtetuesja (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj! Qëndrimi në qeli më rrezikon jetën, vuaj nga sëmundje që kërkojnë trajtim të veçantë