Iu vonua porosia dhe largohen nga lokali, pronari sulmon grupin e turistëve spanjollë (EMRI+VIDEO)

HIMARË-Një grup turistësh spanjollë janë sulmuar nga pronari i një lokali. Mësohet se turistëve janë larguar për shkak të vonesës së porosisë, por furgoni i tyre është ndjekur nga pronari i identifikuar si Mihal Kokëdhima, i cili më pas i ka goditur me grushte si dhe ka nxjerrë armë të ftohta në tentativë për t'i goditur.

Siç raporton gazetari i Report Tv, Limos Didani, Kokëdhima ka thyer xhamin e furgonit, por mjeti ka arritur që të largohet deri në vendin e quajtur "Volloder" ku është pikasur nga një furgon i FNSH-së,  i cili ka ndërhyrë menjëherë. 

Report Tv sjell foto dhe video të furgonit me të cilin kanë udhëtuar turistët spanjoll. Siç mund të shihet nga pamjet, furgoni ka marrë dëmtime të mëdha, kryesisht në xhamin e përparmë të saj. Furgoni është me targa shqiptare, çka do të thotë se ai është marrë me qira nga spanjollët. Kokëdhima është ndaluar nga policia. Ai aktualisht ndodhet në spital pasi ka mbetur i dëmtuar, për shkak se ka thyer xhamin me grushte.

Raportohet gjithashtu se edhe grupi i përbërë nga 5 turistë spanjollë ndodhen në spital, pasi kanë marrë disa lëndime në trup. 

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Beni: 18/08/2019 23:47

  Au po edhe ne Durs seshte me mire. Pronari i Hotelit me nxori 3 para kohe , edhe pse kisha paguar . per te mbushur turist rus e polak me qmim te kripur. Pronarin e qunin Bashkim perball Pista Kosova.Posedonte edhe nje Resturant Me emrin Tetova

  Përgjigju
 • Burgu per burra: 17/08/2019 07:31

  Qe nga mbiemri e tregon se cfare eshte. Nje koke e dhjere. Duhen denuar edhe turistet qe te mesojne te sillen ne nje vend te botes se trete me pushime te detyruara per 10 vjet rresht (cdo vere)

  Përgjigju
  • Lagja Çole: 17/08/2019 18:13

   Hahhahahaha

 • Rast perfekt: 16/08/2019 10:57

  Eshte koha të bëhet zap neandërtalizmi jugor kokëdhimas!

  Përgjigju
 • Kokmidhja: 16/08/2019 09:17

  Hahahahaha sa kom qesh me Kokmidhjen qeka n spital se I ka ra xhamit me grusht. Hahahahahahaha rob i egër, mi arrash! Hahahahahahaha !

  Përgjigju
 • Nje nip Qeparoi, ne Greqi...: 16/08/2019 08:50

  Personi i skandalit te djeshem ne zonen e Himares eshte kushuriri i afert i Koco Kokedhimes, Mihal Kokëdhima, qe njihet prej vitesh si "Cub" ne ate zone, sepse ka nga pas "emrin" e Kocos pasi ky i fundit si perfaqsuesi me i ndyre i bregdetit te jugut, ka 50% te biznesit te Mihalit. Edhe vite te tjera ky Milal Kokedhima me familjare dhe farefis qe punojne ne biznesin e Tij, ka kryer dhune me grushta e mjete te tjera rrethanore, hunje apo bisht lopate e deri kabell korenti, ndaj qytetareve po per te njejtat ankesa ne lidhje me sherbimin dhe cilesine e ushqimeve. Eshte bere denoncim ne Policine e Himares dhe influenca e "Mbiemrit" Kokedhima ka bere qe ketij personi dhe te afermeve te tij te mos u ndoodhe gje deri dje. Ndoshta fundi i Tij dhe i fisit Kokedhima ne pergjithesi eshte nga Dje e ne vazhdim, sa ne gjithe fshatin Qeparo dhe zonen e Himares apo gjithe bregdetin e Jugur e cilesojne si fis i ndyrë, i poshter, hajdut, i dhunshem, spiun, etj...etj.

  Përgjigju
  • Lagja Çole: 17/08/2019 18:12

   Ti je kaur me fisnik ti!

 • Vlonjat Plera: 16/08/2019 08:18

  Edis Ramas e mori vesh lajmin?

  Përgjigju
  • Juli: 17/08/2019 15:52

   Po ti ça plere je?

 • www.youngtribune.com: 16/08/2019 01:49

  O sa kam qesh Me ne fund nje lajm me qesh se vetem lajme te trishte duke lexuar perdite.

  Përgjigju
 • proudalbanian: 16/08/2019 01:12

  Turistat qe vine ne shqiperi ose nuk kan lek ose jan te nje klase te ulet. mund te ndodhin ne gjith boten qe ka vones ne porosi. Nje grup aq i madh nuk mundet te porosis dhe te iki pa then asgje. nese dikush nuk ka shum koh ose shkon ne fast food ose pyet kamerjerin sa esht pritja para se te porosis. un jam pronar i nje hoteli ne shqiperi dhe ne itali. si turistat e huaj ne shqiperi nuk kam par, te nje klasi pa kultur. gjithsesi dhuna esht e pa pranushme.

  Përgjigju
 • HALABAKET: 15/08/2019 22:48

  Nuk eshte hera e pare qe ne lokalet e Vlores dhe te Himares pasi ta fusin ne cmim dhe te helmojne ,te japin dhe nje dru per masazh.Lokalet dhe hotelet ne jug te Shqiperise jane ne dore te krimineleve. Jane kthyer ne cerdhe prostitutash dhe halabakesh.Kjo po i detyron shqiptaret qe masivisht te shkojne ne Greqi,Turqi e gjetke.

  Përgjigju
  • Vlora2: 16/08/2019 10:10

   Vetem jotem munde la luaj Fredo

  • Fredi: 16/08/2019 08:17

   Ke të drejtë, koment që nuk e luan as topi!

  • Toni: 16/08/2019 01:14

   Borshi është Borsh, po nuk ka si të jetë Tropojë/Korçë etj. një mut je dhe ti Çimi

  • HALABAKET: 15/08/2019 23:30

   Cimi. Nga fjalori dukesh qe do jesh ndonje pronar lokali.

  • Çimi: 15/08/2019 23:04

   Borshi nuk eshte as Vlore as Himare or spurdhiak

 • Besniku: 15/08/2019 22:41

  Nuk e kuptoj se cfar duan te huajt ne Shqiperi , kur neve duam te hikim naten nga ky vend kriminelesh dhe injorantesh !

  Përgjigju
 • goni: 15/08/2019 22:32

  duhen ber shembull .... qe mund te ken faj spanjollet me duket pak e veshtir duke par qe jan njerez me kultur dhe si bien ne qaf njeriu... duke par sherbimin dhe sjelljen e puntorve pronarve ne lokalet e plazheve dhe anemban mendoj qe faji esht i ketyre fundit .... vetem nje psikopat mund ta ndjeki dhe te veproj ashu... nqse i kan ber dicka spanjollt mund ti raportoje ne polici ska pse ceno klientet ... turp i botes ... duhen ber shembuj kto tipa qe zejn mend se nuk jemi ne mozambik ne afrik kush esht me i fort por jemi ne shqipri ne europ .... tek ne vetem ligji burgu i ben te zej mend disa njerez nuk ka opsion tjeter .... te denohet te behet shembull per ca tjer se na moren ftyren neper bote ....

  Përgjigju
 • Tani: 15/08/2019 21:11

  Ky e meriton qe te futet brenda dhe biznesi ti mbyllet se te njejten gje ka bere edhe me te tjere, perfshire edhe mua ku me futi fature shtese dhe me shau dhe kercenoi. Ai ka nje histori dhune, pandershemerie dhe vjedhjeje. Eshte nje rrugac dhe hajdut qe nuk duhet te lihet te perballed me njerezit e edukuar qe duan te pushojne. Burgu eshte i vetmi vend qe eshte i pershtashem per te, cdo vend tjeter do te perbente nje rrezik shoqeror per te tjeret.

  Përgjigju
  • Shkarravina e Surrelit: 15/08/2019 21:33

   Fiks, të lumtë!

 • Shkoder: 15/08/2019 21:08

  Po ky eshte sherbimi VIP mor vlla. Sherbim Me pese yje ose me pese gishtat e dores njesoj eshte.

  Përgjigju
 • Lapangjozët: 15/08/2019 21:01

  Dhimat e Kokmidhjevet, dhimjekokët kokdhim-midhjet katnar.

  Përgjigju
  • Fredi: 16/08/2019 12:28

   Hahahahahahaha!

 • Sako: 15/08/2019 20:31

  Jane larguar pa paguar, kjo eshte e verteta, informohuni pastaj komentoni

  Përgjigju
  • Tani: 15/08/2019 21:14

   Ky pronari ka nje histori dhune, pandershemerie dhe vjedhjeje...Shiko google review se cfare thone turistet e huaj. Jo me larg se para disa ditesh kishte sulmuar nje familje se thjesht donin te rrinin ne plazhin e adminsitruar nga ai. Dike tjeter e kishte vjedhe dhe share.

  • loco: 15/08/2019 20:57

   Kushedi do ju kete ardhur ndonje kupon stratosferik pernga shifra dhe kan thene puta madre futjani vrapit se na rropen shqiptaret.

 • Tony’s: 15/08/2019 19:42

  Po me cfare e ndertoi ky plehu restorantin

  Përgjigju
 • Petrit: 15/08/2019 19:13

  Spanjollet duheshin rrahur qe ne hyrje ne territorin e shqiperise,menjehere ne dogane.Lene Spanjen e bukur per te vizituar Shqiperine gjith gropa e plehra.Hej bela e madhe.

  Përgjigju
  • Leon: 15/08/2019 20:40

   I modh fare,fix

 • zana: 15/08/2019 19:01

  PALACO PRONAR,,LEGEN,,,PO PSE MOR LEGEN PER 5 VETA I NXIN FYTYREN HIMARES,,,KY PALACO TE ARRESTOHET DHE TI MBYLLET LICENSA ,,,TE MOS KETE ME TE DREJTE TE KETE RESTORANT,,,,DHE RESTORANTI TI MBYLLET DHE TI SHEMBET,,..//U BENE PRONARE KATUNARET DEBILE DHE INJORANTE,,,PTU,,RRACE HALEJE,,,KUR KATUNARET MARRIN PUSHTETIN ATDHEU ESHTE NE RREZIK..[QAZIM MULLETI.]]]

  Përgjigju
  • monkey: 15/08/2019 20:47

   Të marrësh shembull Qazim Mulletin tregon injorancë moj Zana. Sipas teje vetëm të lindurit në qytete kanë të drejtë për pushtet ? Se kështu ka thënë Qazimi ??? A e di ti moj Zana që Sali Berisha është katnar? Kokëdhimët në atë zonë kanë qënë pronarë që para se të bëhej yt atë ose yt gjysh "qytetar" moj Zana. Kanë derdhur gjak në atë tokë, si kundër turqëve ashtu edhe kundër grekëve, italianëve e gjermanëve ose shkurt kundër çdo pushtuesi. Nëse flasim për lajmin, nuk duhet të bënte vetgjyqësi e duhet të vuaj dënimin. Të fala ke Zana nga fshatarët e lexuar.

 • Aaaaa: 15/08/2019 17:59

  Mire u kan bere... Nese vertet nuk te pelqen sherbimi telefono policine. Sic veprohet edhe ne spanje.

  Përgjigju
  • Troy: 15/08/2019 19:25

   Ou?! Ja dhe nje Kokedhim tjeter

 • Mark: 15/08/2019 17:55

  Ky esht shwipria e mjerueme nga disa maskaraj si te sherbejn si kurvte ishe te burgosun edhe duen leket tyrp tyrp kush shkon aty ma

  Përgjigju
  • Ton Ton: 15/08/2019 20:45

   Mundohu te komentosh ne Shqip heren tjeter se frengjishten e paske njish

 • Tralala: 15/08/2019 17:49

  Te gjitha lokalet duhet te afishojn menun perpara lokalit me germa te medha me lek edhe me euro qe njerezit te shohin cmimet edhe ne gjuhen angleze..mundesisht edhe gramaturen qe pengesa te tilla nuk duhet te ndodhin pasi prishin imazhin e shqiperise ..shteti te vendosi ligje per situata te tilla.

  Përgjigju
 • Lani: 15/08/2019 17:24

  Ndoshta nuk u ka pelqyer edhe te paguajne!

  Përgjigju
 • Klea: 15/08/2019 16:59

  Turp me te madh nuk ka. Turistet kane te drejte. Sherbimi ne bregdet eshte mizerje. Nuk ja vlen cilesia e ushqimit, as menyra e gatimit ne raport me cmimet. Ne burg do gatuajne mire keta pisa.

  Përgjigju
  • CaBone: 15/08/2019 19:12

   Ky koment eshte pa lidhje. Un kalova disa dit ne dhermi dhe hanim tek Luciano, hera e par qe ndaloja ne Dhermi me familjen. Super sherbim, suoer ushqim dhe cmime. Biles nje dit vetem se na voj nja 10 minuta se ne fakt restoranti ishte plot, menaxheri per shkak te voneses na solli nje shishe ver falas vetem per te na then na falni. Super ambjent familjar. Respekte te gjith cunave atje. Shqipria nuk eshte e gjitha njelloj. Ska pyll pa derra.

 • Miu: 15/08/2019 16:49

  Si quhet nje person qe rri gjith diten me pantallona të shkurtra me shapka qaftashë e zinxhir në qafë? Këta çibanë komandojnë bregdetin. FNSH ti zgerdhij në dru!

  Përgjigju
 • Vlore: 15/08/2019 16:48

  Fredi efgjiti

  Përgjigju
  • Vlora2: 16/08/2019 07:33

   Fredi dobici

 • Shaban: 15/08/2019 16:32

  A kishte prere kupon lokali?

  Përgjigju
 • Kafsha: 15/08/2019 16:31

  Egërsira neandërtalë, prapambetje osmane!

  Përgjigju
  • Kafsha: 15/08/2019 21:11

   Genti, pse Arqiletë, Jorgot, Janejtë çobenë nuk janë osmanë, apo se ndëruan emrin nga Ali në Koço?! Hahahahahahaha !

  • Genti: 15/08/2019 19:34

   Arqile kokedhima mbetje osmane?! Po te thoshe mbetje fashisto-greke ok,

 • Geke: 15/08/2019 16:24

  Nuk punohet e jetohet me kafshet joooo......

  Përgjigju
 • Vlora: 15/08/2019 16:09

  Ca komenti ke ti Fredi?

  Përgjigju
  • TONI TIRANE: 15/08/2019 18:27

   Me mire do kishin qene ne Vlore besoj? Si thua? Ju do i kishit trajtuar me mire?

  • Treshe: 15/08/2019 18:22

   Une fredin e kam xhan

  • Fredi: 15/08/2019 16:39

   Ik ore kokrrjepur puno skafet!

  • Vlonjati: 15/08/2019 16:34

   E vetmja her qe fredi me manin e fredit mund te ken te drejt

 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra: Rama e mban peng me krimet e vëllait

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra: Rama e mban peng me krimet e vëllait