Schulz: BE-ja rrezikon të zhduket
nga rritja e populizmit,nacionalizmit

Rritja e populizmit dhe tendencave nacionaliste në Evropë në sajë të krizës së imigracionit në mënyrë të veçantë rrezikojnë të zhdukin përfundimisht Bashkimin Evropian, paralajmëroi presidenti i Parlamentit Evropian Martin Schulz.“Bashkimi Evropian është në rrezik. Askush nuk mund të thotë nëse BE-ja do të vazhdojë të ekzistojë ende gjatë 10 viteve”, deklaroi Schulz  për të përditshmen gjermane “Die Welt”.
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha falënderoi kandidatin e PD në Krujë për tërheqjen, Bejko: Tregues se fshihet pas këtij vendimi