Seanca plenare e përbashkët, Kryemadhi ‘thumbon’ Ramën: Bashkëpunimi me Kosovën mënjanon aventurat me interes individual si Ballkani i Hapur

Seanca plenare e përbashkët, Kryemadhi ‘thumbon’ Ramën: Bashkëpunimi me Kosovën mënjanon aventurat me interes individual si Ballkani i Hapur

Monika Kryemadhi në Kuvend

Deputetja e partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka thumbuar kryeministrin Edi Rama teksa reagoi edhe për seancën e përbashkët mes kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Në një postim në facebook, Kryemadhi shkruan se bashkëpunimi mes Kosovës dhe Shqipërisë nuk linte vend për Ballkanin e Hapur, që sipas saj është një aventurë me interes personal i disa politikanëve, duke nënkuptuar kryeministrin Rama.

“Sot në mbledhjen e parë historike të kuvendit të Shqipërisë me atë të Kosovës, zhvilluar si pjesë e ceremonive me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Si të zgjedhurit e popullit, ne deputetët e Shqipërisë dhe të Kosovës duhet të bëjmë më tepër çdo ditë, për të shtuar bashkëpunimin që rrit mirëqenien e qytetarëve tanë, fuqizon ekonomitë tona, e që mënjanon aventurat me interes individual të disa politikanëve, si Ballkani i Hapur”- thuhet në reagimin e Kryemadhit.

 


Lajmi kryesor:

Historike! Tirana dhe Prishtina mbledhje të përbashkët të Kuvendeve! Rama: Njohja e Kosovës s’do vonojë, Thaçi i munguari i kësaj salle! Kurti: S’ka çifligje, por një kala të përbashkët (VIDEO)


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje