Sherr në një lokal në Maliq/ 2 vëllezërit godasin me karrige 30 vjeçarin, ai u kthehet me shishe birre (Emrat)

Foto ilustruese

Një sherr me shishe birre ka ndodhur në një lokal në Podgorie të Maliqit. Në sherr janë përfshirë dy vëllezërit Xhemollari dhe 30 vjeçari Engjell Bezati.

Ngjarja ka ndodhur në një prej lokaleve te fshatit, ku fillimisht 3 personat janë grindur verbalisht e me pas sherri ka vijuar fizikisht duke goditur njeri tjetrin me shishe birre.

Bezati ka qene i vetem ne konflikt përballe dy vëllezërve Xhemollari dhe sherri ka nisur kur kanë qenë në një tavolinë duke pirë së bashku.

Fillimisht ka qenë njëri prej vëllezerve ai që ka goditur me karrige Engjell Bezatin e me pas ai u është kundërpergjigjur duke i gjuajtur me shishet e birres. Pas kësaj policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar njërin prej vëllezërve dhe Bezatin.

"U konfliktuan dhe dëmtuan njëri-tjetrin me sende të forta dhe të mprehta, procedohen penalisht dy autorët e dyshuar të ngjarjes.

Njëri prej tyre vihet në pranga për veprën "Plagosja e rëndë me dashje" dhe tjetri procedohet për "Plagosje të lehtë me dashje".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. B., 30 vjeç, si edhe filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit R. Xh., 34 vjeç, banues në Podgorie", thotë policia.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Abuzimet seksuale me të mitur, sociologu Tusha në 'Studio Live': Si një prind duhet të mësojë një fëmijë që të dallojë një pedofil! Zgjidhje kastrimi ose regjistër për abuzuesit