Të fshehura në çantën e shpinës, 43-vjeçarit i sekuestrohen 20 mijë paund të padeklaruara në Aeroportin e Rinasit

Paundët e sekuestruar

TIRANË- Një 43-vjeçar po tentonte që të kalonte në aeroportin e Rinasit me 20 mijë paund me vete të padeklaruara, por u ndalua nga autoritetet doganore.

Bëhet fjalë për 43-vjeçarin me inicialet B.M, i cili sasinë e parave i kishte fshehur në çantën e shpinës. Ndaj tij rwndon akuza pwr vepren penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi".

"Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 20.240 paund. Procedohet penalisht  43-vjeçari, poseduesi i shumës së parave.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në vijim të kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në bashkëpunim me autoritetet doganore në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, shtetasin B. M., 43 vjeç, banues në Elbasan.

Gjatë kontrollit të imtësishëm, shtetasit  B. M., Policia i gjeti në çantën e shpinës 20.240 paund. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Rinas u kryen veprimet e para hetimore për veprën penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi" dhe materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme", thuhet në njoftim

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO EKSKLUZIVE/ Momenti i shkëmbimit të zjarrit mes agresorit dhe RENEA-s! Snajperët vënë në shënjestër 71-vjeçarin, të pozicionuar në pallatin përballë dhe rrugë