Sekuestrohen 2 makina! Një u përdorur në ekzekutimin e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit në Laç, tjetra përdorej nga autori

Policia ka sekuestruar makinën e përdorur në ekzekutimin e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit në Laç. Sipas gazetarit Merin Maçi automjeti është gjetur i fshehur nga autorët në periferi të Tiranës dhe ishte një mjet tip 'Golf 5' në ngjyrë të zezë. Kjo makinë sipas policisë është përdorur nga Eduart Lamaj, 30 vjeç, i cili u arrestua sot për ekzekutimin e dy për Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit. 

Policia gjithashtu ka sekuestrua një tjetër automjet tip "Land Rover" që përdorej nga Eduart Lamaj dhe që është gjetur shumë pranë spitalit ku ai mjekohej në zonën e qytet studentit. Mjeti përdorej nga 30 vjeçari për të lëvizur dhe mësohet se ishte i marrë me qira nga bashkëpunëtoret e tij në vrasje, që janë shpallur në kërkim nga policia.

Hetime dhe verifikime janë duke u kryer dhe për gjetjen e 3 autorëve të tjerë që kanë marrë pjesë në atentat. Gjithashtu po punohet për identifikimin e autorësisë së makinës, si dhe gjetjen e armëve të përdorura në atentat.

Eduard Lamaj


Lajmi kryesor:

Mjekët e spitalit privat operacion ilegal atentatorit në Laç, PAMJET kur bashkëpunëtoret e tërheqin dhe marrin në krah pasi u plagos! (Kush është i arrestuari)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë