POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Seria A/ Napolit i mjafton Albiol, Interi ndalet nga një 'gjysh’, Milani për turp (VIDEO)

Lojtarët e Interit pas golit të pësuar

Kampionati italian ka ofruar surpriza në javën e 17, një javë e vështirë për skuadrat pretendente. Inter nuk ka arritur të fitojë në fushën e Chievo-s. Zikaltërit e kanë filluar takimin me gol të Perisiç por do të ishte në minutën e 91 një veteran i Serisë A, 39 vjeçari Sergio Pellisier i cili me një parabël të thjeshtë arriti të mposhtë portierin Handanoviç.

Chievo vs Inter 1-1

Ndërkohë, ‘kushërinjtë’ kuqezinj u mposhtën në San Siro me rezultatin 0-1 nga Fiorentina.

Milan vs Fiorentina 0-1

Napoli ka arritur të fitojë ndaj SPAL me një gol në minutën e 45’ të Raul Albiol ndërsa Lazio mposhti Cagliarin në ‘Olimpico’ me rezultatin 3-1.

Napoli vs SPAL 1-0

Për lacialët shënuan Milinkoviç-Saviç, Acerbi dhe Luliç ndërsa për Cagliarin shënoi Joao Pedro. Ndërkohë supersfida e javës së 17 të Seria A luhet në Juventus Stadium mes Juventusit të vendit të parë dhe Romës.

Lazio vs Cagliari 3-1

Rezulatet e  javës së 17 të Seria A 

Lazio   3  -  1  Cagliari

Napoli 1  -  0  SPAL

Milan   0  -  1 Fiorentina 

Empoli 2 – 4 Sampdoria

Genoa  3 – 1 Atalanta 

Sassuolo 1 – 1 Torino

Udinese  1 – 1  Frosinone

Parma     0 – 0  Bologna

20:45 Juventus   -    Roma 

l.q./a.k.
Komento