Serie A/ Maldini shënon supergol, Monza mposht Cagliarin! Torino dhe Lazio tri pikë në udhëtim

Serie A/ Maldini shënon supergol, Monza mposht Cagliarin! Torino dhe Lazio tri pikë në udhëtim

Supergoli i Daniele Maldinit

Serie A e futbollit në Itali është në javën e 29-të. Kjo e shtunë sportive ka nisur në orën 15:00 me dy duele. Monza mundi 1-0 Cagliarin falë supergolit të Daniele Maldinit, ndërsa Torino siguroi tri pikë në udhëtim kundër Udineses. Te suksesi doli edhe Lazio.

Në "Friuli", vendasit e Udineses nuk mundën të dalin me pikë para tifozëve të tyre. Zapata në pjesën e parë pas asistit të Vojvodës dhe Vlasic në të dytën i dhanë tri pikë Torinos.

Në "Brianteo", Monza siguroi tri pikë me vlerë pasi mundi 1-0 Cagliarin. Supergoli i Daniele Maldinit i jep tri pikë vendasve, duke i ngjitur në pozitën e nëntë, vetëm pesë pikë më pak se zona evropiane.

Në "Benito Stirpe", vendasit e Frosinones humbën 2-3 me Lazion duke mos mbajtur dot golin e epërsisë me Lirola pas 13 minutash lojë. Zaccagni barazoi ndeshjen ndërsa Castellanos shënoi dopietë për Lazion në pjesën e dytë. Cheddira shkurtoi shifrat në 2-3.

Serie A, raundi 29-të:

E shtunë, 16 mars

15:00 Monza 1-0 Cagliari

15:00 Udinese 0-2 Torino

18:00 Salernitana 0-1 Leçe

20:45 Frosinone 2-3 Lazio

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Dosja/ Zbardhet dokumenti në SPAK, Arben Ahmetaj la 93 mijë euro në një kazino në Maltë në kohën kur ishte ministër Financash

Dosja/ Zbardhet dokumenti në SPAK, Arben Ahmetaj la 93 mijë euro në një kazino në Maltë në kohën kur ishte ministër Financash