‘Ta pres fytin po ik o legen’, përplasje e ashpër mes deputetëve të opozitës! Çollaku-Sulës: Do bëj kallëzim penal

Pas kalimit online të mbledhjes në komisionin për Çështjet Evropiane, ka pasur një përplasje tëashpër me fyerje mes deputetëve dempokratë Dashnor Sula dhe Kreshnik Çollaku. Madje pati edhe konfrontim fizik mes tyre në momentin kur Sula goditi Çollakun me dosje dhe u desh ndërhyrja e gardistëve dhe deputetëve të pranishëm për të ndalur përplasjen. 

Deputeti Kreshnik Çollaku paralajmëroi Sulën se do të bënte kallëzim penal ndaj tij.

Debati:

Çollaku: Të foli njeri?

Dssh Sula: O udhëheqës i madh

Çollaku: Mos më bëj si trim mua se e di unë çfarë je

Sula e godet me dosje: Ta pres fytin unë

Çollaku: Do bëj kallëzim penal, Servil, legen

Dash Sula: Ti je mashtrues, kështu ke qenë gjithë jetën tëndë

Çollaku: Je servil, bën si opozitar, e në darkë çon mesazhet. Hapi letrat të shohim ku i ke tenderat.  


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Grupi i Berishës bllokon komisionin për Çështjet Europiane! Përplasje mes deputetëve demokratë, Sula-Çollakut: Ta pres fytin, ik o legen!


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë