SHBA: Me veprimet e fundit, Rusia po përpiqet të destabilizojë Moldavinë

SHBA: Me veprimet e fundit, Rusia po përpiqet të destabilizojë Moldavinë

1678397062_Screenshot15.jpg

Zëdhënësi i sigurisë kombëtare amerikane, John Kirby, në një konferencë me një grup të vogël gazetarësh, tha se Rusia po përpiqej të destabilizonte Moldavinë.

Ai tha se pavarësisht se nuk ka kërcënime të drejtëpërdrejta nga Rusia, ka informacion se Moska po përpiqet të destabilizojë vendin.

"Nuk ka kërcënime të drejtpërdrejta ushtarake nga Rusia kundër Moldavisë, por ne kemi informacion për përpjekjet e Moskës për të destabilizuar vendin”-u shpreh John Kirby.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina: Jemi në telashe kundër raketave Kinzhal! Bllokohet mbrojtja e aeroportit të Kievit: Arrestohen shefat e Antov


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë, avionët britanikë dhe suedezë përgjojnë avionët ushtarakë rusë në afërsi të hapësirës ajrore të NATO-s e Suedisë

Lufta në Ukrainë, avionët britanikë dhe suedezë përgjojnë avionët ushtarakë rusë në afërsi të hapësirës ajrore të NATO-s e Suedisë