SHBA, sulm me armë në një qendër tregëtare, raportohen disa viktima

SHBA, sulm me armë në një qendër tregëtare, raportohen disa viktima

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një qendër tregtare, në Nashville të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Një person i armatosur është futur në qendrën tregtare dhe ka hapur zjarr drejt personave të pranishëm aty.

Paraprakisht raportohet se një person ka humbur jetën, ndërsa 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Shërbimet policore të Nashville mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes, duke arritur të neutralizojnë dhe arrestojnë agresorin.

Ende nuk bëhen të ditura shkaqet që kanë shtyrë autorin të hapë zjarr në qendrën tregtare, ndërsa nuk përjashtohet as pista e një sulmi terrorist.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)