SHBA ultimatum Bashës pa Berishën në Parlament, Adi Krasta sulmon Yuri Kim: Madam ambasadore jeni diplomate e dobët

SHBA ultimatum Bashës pa Berishën në Parlament, Adi Krasta sulmon Yuri Kim: Madam ambasadore jeni diplomate e dobët

Ultimatumi që ambasadorja Yuri Kim i dha Lulzim Basha në selinë blu para pak ditësh për të mos lejuar që Sali Berisha të hyjë në parlament në shtator, i cili është shpallur ‘non grata’ nga SHBA, ka bërë që televizioni i familjes Berisha të nxjerrë njerëzit në sulm ndaj diplomates. Gazetari dhe moderatori Adi Krasta me një postim në twitter e cilëson Yuri Kim si një diplomate të dobët.

“Madame AmbassAdor-Jeni një diplomate e dobët. Zhvlerësimi i ambasadoreve të huaj në Shqipëri është i pandalshëm. Për herë të parë shqiptaret janë të pafajshëm”, shkruan Krasta.  

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e duan Sali Berishën në parlament në muajin shtator dhe diplomatja amerikane, Yuri Kim i kërkoi Bashës që të distancohet nga ai, por nga ana e kryedemokratit ka pasur vetëm heshtje për këtë çështje.

Postimi i Adi Krastës në Twitter

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LORA: 02/08/2021 15:45

  Faleminderit zonja Ambasadore e SHBA-ve ne Tirane, qe jeni qartesisht ne krah te aspiratave perparuese te shumices se cilesuar te shqiptarve.Mirenjohje per kontributet tuaja ne vendin tim.

  Përgjigju
 • qytetari: 02/08/2021 07:59

  Mos mer me vete mekatet..

  Përgjigju
 • Liridon: 01/08/2021 20:49

  Kotë nuk ka dal ajo fjala që thonë; qija nënën që rë thërase babë kështu ja ka bërë sala keastes

  Përgjigju
 • Scutari: 01/08/2021 18:57

  Krasta paska harruar ose i paska pëlqyer druri që ka ngrënë nga tropojanët në emisionin me vallëzime pa një të shtunë....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit