Shembet ura në Delvinë nga reshjet e shiut, banori për Report Tv: U izoluam (VIDEO)

Në Delvinë është shembur njëra këmbë e urës së Vanës mbi lumin Kalasë duke izoluar banorët. Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes. Fshati Van që është totalisht i izoluar ka edhe disa biznese. Njëri prej banorëve u shpreh për Report Tv se nuk kanë as ujë. "Kjo punë vajti 2-3 vite, u bë nga ushtria parvjet dhe u vendos 30 cm beton. Ajo ishte në ajër kur erdhi lumi, ne jemi të izoluar, ujë nuk kemi. Do të mbetemi nëse nuk merren masat" tha ai.


Lajmi kryesor:

Shiu pushton Shqipërinë, uji vërshon mbi rrugë, shembet ura në Delvinë, pezullohet lundrimi në Vlorë (VD-Situata)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë