'Benz'-i del në kthesë nga shpejtësia, ndërron jetë i riu në Lushnje, tre viktima në 24 orë (Pamjet)

LUSHNJE-Shënohet viktima e dytë në vend nga aksidentet brenda ditës së sotme dhe e treta në 24 orë.

Sot rreth orës 20:15 në vendin e quajtur "Varrezat e Ardenicës" 29-vjeçari Arjan Velçani banues në Kolonjë duke drejtuar automjetin tip "Benz" me targa gjermane ka dalë nga rruga në një kthesë nga shpejtësia dhe ka përfunduar në një parcelë rreth dhjetë metra poshtë rrugës dytësore Kolonjë-Fier.

Si pasojë e aksidentit i riu ka ndërruar jetë në vend, ndërsa është dëmtuar pasagjeri me inicialet D.K. 42-vjeçari po nga Kolonja ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes, ku automjeti doli nga rruga në një kthesë në rrugë dytësore pa ndriçim. Ndërkohë që në Fier mesditën e sotme humbi jetën një 65-vjeçar, pasi motori me të cilin po lëvizte u përplas me një makinë. Në 24 orët e fundit janë shënuar tre viktima nga aksidentet rrugore.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?

Komento

Komente

 • Kafsha: 13/08/2019 10:54

  Shpejt katnart te len makinat e të kapin shatën e lopatën!

  Përgjigju
 • Dona: 13/08/2019 02:31

  Ulni shpejtesine,,,ne rruge dytesore deri ne 60km ne ore,,ne autostrade deri ne 90-100km ne ore jo me shume,,naten ec me gjysmen e shoejtesise te dites,,,,po ece me shume te iken koka dhe te hane sorrat,,,turp per ne dhe qeverine per keto aksidente,,,policia te vendose radare dhe te beje kontrolle naten se atehere pijne te rinjte,,,nje jete e humbur eshte nje familje e shkatarruar.....

  Përgjigju
 • Leon: 12/08/2019 21:28

  Te gjith i japin makinave me shapka,ore e keni lexuar kodin ju apo me mik edhe patentat,,,,

  Përgjigju