Përplasje me kaçavidë dhe me thikë, 2 të plagosur nga 2 sherre në Lezhë! Dërgohen me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë

LEZHË- Dy persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme si pasojë e 2 konfikteve të ndryshme të ndodhura mes disa personave. 

Një 18 vjeçar i identifikuar si Rafaelo Lleshi, ka mbetur i plagosur pas goditjeve me kaçavidë nga 21 vjeçari Xhovani Perlesi në sherrin e ndodhur në rrugën "Luigj Gurakuqi" në afërsi të xhamisë së qytetit. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe ka shoqëruar në komisariat disa persona. 

Ndërsa një tjetër 35 vjeçar ka mbetur i plagosur në Fushë-Mamurras të Kurbinit, ku është goditur disa herë me thikë nga persona të paidentifikuar që janë larguar nga vendngjarja. 

Mësohet se të dy të plagosurit janë dërguar në spitalin e Traumës ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:50
Tjetër plagosje në Lezhë, 35 vjeçari qëllohet disa herë me thikë! Transportohet drejt spitalit të Traumës! Autorët ia mbathin nga vendngjarja

1696267718_ambulancenaten.jpg

Një tjetër plagosje ka ndodhur mbrëmjen në Fushë Mamurras të Kurbinit, ku një 35 vjeçar është qëlluar disa herë me thikë pranë banesës së tij. 

Ai është dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës për të marrë ndihmën mjekësore. Policia e Lezhës ka mbërritur në vendngjarje për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes. 

Deri më tani, nuk bëhen me dije identitetet e personave që kanë kryer plagosjen e 35 vjeçarit. 

B.V/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Jason Derulo dhe Giusy Ferreri vijnë në Tiranë, koncerte madhështore për fansat shqiptar

Jason Derulo dhe Giusy Ferreri vijnë në Tiranë, koncerte madhështore për fansat shqiptar