Sherr me thika mes bandave në Milano, plagosen 3 adoleshentë shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Sherr me thika mes bandave në Milano, plagosen 3 adoleshentë shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Karabinierët në vendin e ngjarjes

Tre shqiptarë në Milano të Italisë kanë mbetur të plagosur si pasojë e përleshjes me thika me një grup rival. Mësohet se konflikti ka qenë mes bandës shqiptare dhe asaj afrikano-veriore.

Mediat italiane shkruajnë se njëri prej të plagosurve shqiptar, 18 vjeçar, u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e Niguardas.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Dy adoleshentët e tjerë shqiptaë me plagë në shpatull dhe sqetull janë dërguar në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Nga ana tjetër, autorët ia kanë mbathur nga vendi i ngjarjes dhe karabinierët janë vënë në ndjekje të tyre.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Turizmi arrin shifra rekord, 7.2 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në janar-gusht 2023

Turizmi arrin shifra rekord, 7.2 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në janar-gusht 2023