Sherr me thika, plagosen 2 të rinj në Skrapar, transportohen me helikopter në Tiranë në gjendje të rëndë! Autori arratiset

3 të rinj kanë bërë sherr me thika në Çorodovë të Skraparit, si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë 2 prej tyre, konkretisht Eridian Myftari dhe Albi Çela.

Të rinjtë janë transportuar fillimisht në spitalin e Beratit dhe më pas me helikopter drejt Tiranës pasi gjendja e tyre shëndetësore është rënduar.

Ngjarja ka ndodhur te në pazarin e qytetit dhe dy të rinjtë e mbetur të plagosur janë të moshave 23 dhe 25. Ata janë qëlluar me thikë nga 33 vjeçari Xhoni Memollari, i cili është larguar më pas nga vendi i ngjarjes.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se të rinjtë janë konfliktuar rreth orës 11:30, fillimisht me fjalë ofenduese dhe më pas me grushte e thika. Ende nuk dihet se cili ka qenë shkaku i këtij sherri që agravoi në përdorimin e thikave.

1613822197_skrapa.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:18
Plagosja e 2 të rinjve në Skrapar, policia: I goditi me thikë një 33 vjeçar dhe u largua

2 të rinjë që janë plagosur rëndë në Skrapar janë qëlluar me thikë nga një 33 vjeçar, i cili është larguar më pas nga vendi i ngjarjes.

“Më datë 20.02.2021, rreth orës 12:20, shtetasi Xh.M, 33 vjeç, pas një konflikti të çastit ka goditur me mjet prerës (thikë) shtetasit E.M, 22 vjeç dhe shtetasin A.Ç, 20 vjeç. Shtetasit e dëmtuar janë nisur me ambulancë dhe helikopter në drejtim të spitalit Tiranë për mjekim me të specializuar. Grupi hetimor po kryen veprimet, dhe po punohet për kapjen e autorit të ngjarjes”, thotë policia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë