EMRI/ Merret peng një person në Kamëz, e fusin me dhunë në makinë! Policia në ndjekje të autorëve (Pamje vendi i ngjarjes)

KAMËZ- Jan Prenga 49 vjeç është marrë peng nga disa të tjerë në qytetin e Kamzës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 11:44, në rrugën  “Londër". Sipas policisë gjatë një konflikti të çastit midis disa personave ende të paidentifikuar, është marrë me forcë në makinën e autorëve një prej të përfshirëve në sherr. 

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policie që më pas janë vënë në ndjekje të automjetit që është larguar me shpejtësi. Report Tv ka siguruar edhe pamjet  nga vendi i ngjarjes, ku aty ende janë shenjat e gjakut të shkaktuar nga përleshja. Aty është gjetur një këpucë dhe makina që dyshohet të jetë e personit të rrëmbyer. 

Ngjarja e rëndë është parë fillimisht nga një vajzë e vogël, e cila më pas ka lajmëruar disa persona të rritur në moshë, të cilët ndodheshin në krahur tjetër të pallatit, para të cilin ndodhi ngjarja. Autorët u larguan menjëherë prej andej në drejtim të Fushë-Krujës, e ndërsa burime pranë policisë pohuan se mjeti tip “Range Rover” me ngjyrë të bardhë i dyshuar si i autorëve, për herë të fundit është lokalizuar në zonën e njohur ndryshe si “Ura e Gjolës”.

Të njëjta burime pohuan se dyshimet janë për një konflikt të mëparshëm të personave të përfshirë në sherr. Report Tv mëson se personi i marrë peng është pa precedentë penalë, ndërkohë vijon puna për gjetjen e tij dhe kapjen e autorëve.

Vendi ku ndodhi ngjarja

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Altini: 17/01/2020 22:37

  Albanistani me kryqytet Kabulin.

  Përgjigju
  • al ta: 18/01/2020 11:21

   po te shohesh mbiemrin duket qe esht venali den baba den o altino. kshu esht kur kane zbritur shpellaret taliban ne qytet dhe thone qe jan pi tironet.....u zjen gjaku i kafsherise dhe shperthejne×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'