Sherr në Shkodër, plagosen me thikë babë e bir! Kapet autori

Sherr në Shkodër, plagosen me thikë babë e bir! Kapet autori

Foto ilustruese

Babë e bir kanë mbetur të plagosur me thikë gjatë një sherri të ndodhur në Shkodër mbrëmjen e kësaj të marte. 

"Rreth orës 20:40, në lagjen “Mark Lula”, Shkodër, gjatë një konflikti për motive të dobëta janë dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasit Sh. L., 52 vjeç dhe E. L., 19 vjeç (babë e bir), të cilët u dërguan në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën", njofton policia.

Pas ngjarjes është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe shoqërimi në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër, i autorit të dyshuar, që është një 26 vjeçar banues në Shkodër.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar thikën që dyshohet se është përdorur gjatë konfliktit.  

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave dhe dokumentimin ligjor të rastit.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

BE bëri një hap prapa pas protestave të fermerëve

BE bëri një hap prapa pas protestave të fermerëve