Shfaqet për herë të parë publikisht Valbona Hoxha, mbesa e Enver Hoxhës

Shfaqet për herë të parë publikisht Valbona Hoxha, mbesa e Enver Hoxhës

Familja Hoxha

Kureshtja për të ka qenë gjithnjë e madhe, fill pas viteve ’90, kur Valbona Hoxha ishte një ndër protagonistet e Tiranës dhe shquhej si një ndër vajzat më të bukura të bllokut.

Tek ecte në bllok, gjithnjë në shoqërinë e së ëmës së saj, Liljana Hoxhës, mbesa e Enver Hoxhës përflitej gjithnjë dhe tërhiqte vëmëndje për bukurinë, hijeshinë e fizikun e saj elegant e të tonifikuar. Duhet përmendur fakti se, Valbona Hoxha kujdesej gjithnjë për pamjet e saj publike, madje në një kohë si komunizmi ku populli nuk perceptonte një tavolinë plot, Hoxha mbante trupin në formë në palestër. Megjithatë, Valbona Hoxha i ka ndejtur gjithnjë larg ekspozimeve nga platformat digjitale që çdokush sot, ka akses. Derisa rishtazi, mesa duket, ajo nuk i ka rezistuar hapjes së një profili në rrjete sociale.

Sot nënë e dy fëmijëve, të një vajze dhe një djali tashmë të rritur, e me jetësën e saj vjeneze, ku ushtron profesionin e saj si mjeke psikoterapiste Valbona mundi të na jepte një panoramë të sajën nga shtëpia. Edhe pse profili i saj në Instagram është krejtësisht modest, kryesisht me postime ku pasqyrohet profesioni i saj, ekspozimi i fundit i Valbona Hoxhës nuk zhgënjen.

Në foton bardhë e zi, Valbona shfaq një zonjë e cila përngjason shumë me fizikun e së ëmës së saj, Liljana Hoxhës.

Postimi i Valbona Hoxhës

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Maks: 22/01/2022 14:03

  Skeni ca shkruni dhe flisni per kete zonj qe punon dhe jeton me djeren e vet as vjedh dhe as perfiton gje nga shqiperia shini mor femijet e berishes te metes e rames ku nuk din ku i kan paret qe i kan grabit shqiperis

  Përgjigju
  • Sing: 22/01/2022 18:46

   Ke te drejte Maks sepse te pakten asnje nga keta nuk vodhi e shkaterroj Shqiperine sic e kane bere per 30 vjet like kokemadhi e injoranti, mona surrat kali, salqeni, lulka, femijet dhe familjet e tyre. Vendi ketyre dhe gjithe jashteqitjeve te kesaj Shqiperie e kane vendin ne biruce. Atje te kalben me gjithe femijet e soj e sorollop, racat e qelbura e gjakpirese te vendit

 • Berlinezi: 22/01/2022 13:01

  C*le pri Moce gju per Mi, thon Tironsit e vjeter. Nena e kesaj Gruas kur ne nuk kishim Qumesht per te ju dhene Femijeve ne Mengjes ajo shkonte ne France dhe bente seanca Bukurie qe kushtonin mijera Dollar edhe e bija i paska bo Buzet si komardare Biciklete. Familie dhe Rrace e ndyre.

  Përgjigju
 • Lelidhi: 22/01/2022 03:59

  Akoma flisni per rracen e ketyre.

  Përgjigju
  • TV Skampa: 22/01/2022 07:30

   Mustafa Xhepa vdiste per kete, donte te behej dhender blloku dhe rrinte gjithe diten tek hyrja e bllokut dhe para gjymnazit, eh iken ato vite.

 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega fiton medaljen e Artë në Lojërat Mesdhetare të Algjerisë, Kushi: Urime kampiones!