Shifrat e fundit, deri tani në zgjedhjet e LSI kanë marrë pjesë 15325 anëtarë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar shifrat për pjesëmarrjen në procesin zgjedhor që po zhvillohen për strukturat e reja drejtuese.

Sipas LSI pjesëmarrja sipas qarqeve është si më poshtë: Dibra: 452 anëtarë; Lezha  913 anëtarë; Shkodra 879 anëtarë; Kukësi  574 anëtarë; Elbasani 1230 anëtarë;  Berati 1551 anëtarë;  Tirana: 3056 anëtarë;  Fieri 1597 anëtarë; Durrësi 1620 anëtarë;  Gjirokastra  1051 anëtarë; Vlora  1195 anëtarë; Korça  1207 anëtarë.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në LSI, Caka: Votuan 80.7 % e anëtarësisë, 28285 fizikisht, mbi 16128 online! Kryemadhi, për herë të parë me maskë: Ma mblodhi partia, jo dikush tjetër


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?×

Lajmi i fundit

John

Realizimi i mbrojtjes lumore dhe rruga e re e Kalasë së Beratit, Rama dhe Klosi inspektime: U evituan përmbytjet! S'keni durim, prurjet e reja i doni menjëherë