Shirat e dendur shkaktojnë rrëshqitje të tokës në Sarandë, hapet gropa 6 metra e thellë pranë Syrit të Kaltër

Rrëshqitje të dherave ka pasur në Krongj në zonë e Syrit të Kaltër në Sarandë, si pasojë e reshjeve të shiut. Gropa e hapur është e konsiderueshme me një diametër rreth 10 metra dhe thellësi 6 metra.

Dheu duket se ka qenë i butë dhe jo i ngjeshur, i kombinuar edhe me shirat në zonë, kanë shkaktuar gropën e krijuar, që është e mbushur me ujë.

Në videon e siguruar nga Shqiptarja.com, shihet se gropa e hapur nga rrëshqitja e tokës është e madhe, ndërsa policia ka vendosur perimetër sigurie për të mbajtur banorët larg zonës.

1615830947_grop2.jpg

1615830959_grop1.jpg

Gropa e krijuar

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar