Shirat shkaktojnë rrëshqitje gurës në Kaninë, plagoset një nga punonjësit e bypass-it të Vlorës (VIDEO)

Shirat e dendura kanë shkaktuar rrëshqitje të dherave dhe gurëve në disa zona të vendit. Konkretisht për shkak të reshjeve ka pasur rrëshqitje të gurëve në Kaninë të Vlorë, ku për pasojë raportohet se ka mbetur i plagosur një nga punonjësit e bypass-it, Lulëzim Kajmaku.

Një nga gurët në mal është shkëputur për shkak të reshjeve të dendura dhe i ka rënë punonjësit i cili ishte në punë  Si pasojë e goditjes 51 vjeçari ka thyer këmbën dhe ndodhet në spitalin e Vlorës jashtë rreziku për jetën.

Rrëshqitje të dherave dhe rënie të gurëve ka pasur edhe në Sarandë, ku disa akse rrugore të saj vihet re prania e gurëve të mëdhenj, që fatmirësisht nuk kanë shkaktuar të plagosur.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth ores 11:57, në rrugën Vlorë-Kaninë, në vendin e quajtur “Shpella e Fikut”, në kantierin e ndërtimit të bypass Vlorë, për shkak te shirave ka patur rreshqitje gurësh, si pasojë është demtuar lehte në këmb një drejtues mjeti i firmës qe kryen punimet .

Shtetasi L.K., 51vjeç ndodhet në Spitalin Rajonal Vlore, jashte rrezikut per jetën.

1600857049_vendikundodhingjarja.jpg

Foto nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:56
Reshje të dendura në Sarandë, rrëshqitje dherash në disa akse rrugore (VIDEO)

Shirat e dendur në Sarandë kanë shkaktuar rrëshqitje të dherave dhe rënies të tyre në akset kryesore të vendit. Reshjet kanë zgjatur disa orë po kaq kanë mjaftuar që të këtë dëmtim të kulturave bujqësore të vendit dhe rrëshqitje të dherave.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën