Shishtaveci i turizmit malor mbulohet nga plehrat (VIDEO)

Shishtavec në Kukës, në lartësinë e 1500 metrave në trekëndëshin kufitar Shqipëri-Kosovë-Maqedoni është destinacioni kryesor për turistët e apasionuar për turizmin malor.

Por fshati turistik nuk ka një pamje të tillë. Në hyrje të tij turistët përballen me pirgje mbeturinash që nuk dihet se nga vijnë. Cdo ditë ato shtohen më tepër

Edhe banorët jetojnë mes një territori të ndotur dhe nuk marrin asnjë pergjegjësi për ta pastruar atë. Një zonë mjaft atraktive, më shumë pak investime, tani  Shishatveci, nga fshatrat më të lartë në vend rrethohet me panoramë trishtuese.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Mblidhet Konferenca e kryetarëve, Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit

Mblidhet Konferenca e kryetarëve, Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit