Shishtaveci i turizmit malor mbulohet nga plehrat (VIDEO)

Shishtavec në Kukës, në lartësinë e 1500 metrave në trekëndëshin kufitar Shqipëri-Kosovë-Maqedoni është destinacioni kryesor për turistët e apasionuar për turizmin malor.

Por fshati turistik nuk ka një pamje të tillë. Në hyrje të tij turistët përballen me pirgje mbeturinash që nuk dihet se nga vijnë. Cdo ditë ato shtohen më tepër

Edhe banorët jetojnë mes një territori të ndotur dhe nuk marrin asnjë pergjegjësi për ta pastruar atë. Një zonë mjaft atraktive, më shumë pak investime, tani  Shishatveci, nga fshatrat më të lartë në vend rrethohet me panoramë trishtuese.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë